RU

Кабмін скасував граничні ціни на тепло й гарячу воду

18.11.2019, 09:15
Кабмін скасував граничні ціни на тепло й гарячу воду - Фото
Фото: прес-служба Київтеплоенерго

Кабінет Міністрів України від 15 листопада скасував постанову №560 від 26 червня, яким вводилися граничні ціни на тепло і гарячу воду для населення міст обласного значення. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

"Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів", - йдеться у повідомленні.

У Міненерго нагадують, що постанова №560 була прийнята попереднім урядом. Тоді економічно обґрунтованою вважали вартість теплоенергії в розмірі 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал за наявності лічильника і 35,21 грн за 1 кв. метр за його відсутності. Граничний тариф на гарячу воду був обмежений на рівні 83,66 грн (з ПДВ) за 1 куб. м за наявності рушникосушарки і 75,74 грн за її відсутності.

Зараз в Міненерго вважають, що скасування таких неринкових механізмів усуває загрозу відключення деяких міст від опалення та гарячої води через неможливість покрити собівартість послуг і компенсувати економічно обґрунтовану вартість їх надання.

Крім того, з проханням скасувати обмеження тарифів до прем'єр-міністра Олексія Гончарука звернулася Асоціація міст України.

У Міненерго також відзначають, що середньозважений тариф в Україні на тепло на 1 травня становив 1807 грн за 1 Гкал. "Введення меншого тарифу відповідно до постанови №560 призведе до додаткових витрат місцевих бюджетів під час опалювального сезону 2019/2020 року - 7 млрд грн", - пояснюють у міністерстві.

При цьому в Міненерго нагадують, що громадяни, чиї доходи недостатні для розрахунку за комунальні послуги, мають право на субсидію. Всього на наступний рік в держбюджеті на субсидії закладено 47,6 млрд грн.

  • 26 червня Кабмін ввів граничні ціни на теплоенергію в системі централізованого опалення і гарячу воду. Проти цього рішення виступили міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко і міністр фінансів Оксана Маркарова, які вказали на його великі економічні і політичні ризики. Цим міністерствам було доручено провести аудит теплокомуненерго до 1 вересня і представити на засіданні Кабміну результати.
  • 12 листопада Верховна Рада підтримала зміну правил на ринку електроенергії.

Читайте російською: Кабмин отменил граничные цены на тепло и горячую воду

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини