RU

Зміни до Податкового кодексу на 60 млрд грн: презентація Мінфіну

13.05.2021, 09:08
Зміни до Податкового кодексу на 60 млрд грн: презентація Мінфіну - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, яким вносяться зміни до Податкового кодексу. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Зміни спрямовані на збалансування бюджетних надходжень. "Досягти цього ми плануємо шляхом: протидії схемам з ухилення від оподаткування, створення прозорого конкурентного середовища, підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни", – пояснив міністр фінансів Сергій Марченко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У відомстві підкреслили, що прийняття і реалізація положень законопроєкту сприятиме додатковим надходженням до бюджету розміром понад 60 млрд грн на рік.

Документ передбачає:

  • індексацію ставок акцизного та екологічного податків, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом відповідно до рівня інфляції, а також ставок плати за спеціальне використання води і лісових ресурсів – відповідно до зростання цін виробників;
  • виключення можливості створення невиправдано великих запасів тютюнових виробів, що має запобігти ухиленню від сплати акцизу на цю продукцію;
  • перенесення сплати 5% акцизного податку з максимальної роздрібної ціни тютюнових виробів на виробників та імпортерів;
  • включення до підстав проведення перевірок інформації про порушення законодавства щодо обігу пального;
  • обмеження бюджетного відшкодування ПДВ для посередників із продажу споживчих товарів;
  • відшкодування ПДВ при експорті сільгосппродукції товарних груп 1-24 тільки після надходження валютної виручки;
  • введення мінімального податкового зобов'язання з 1 га товарних сільськогосподарських земель (4,5% нормативно-грошової оцінки).

Як відзначили в Мінфіні, також пропонується звільнити від ПДФО кошти державної підтримки, які надаються підприємцям і громадянам не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми Доступна іпотека 7% і Доступні кредити 5 7-9%) .

Податковий кодекс надає уряду право внести до парламенту до 1 червня, при потребі, законопроєкт щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних розмірах (акцизного податку, екологічного податку та рентної плати) з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини