RU

Кабмін схвалив проект держбюджету-2021. Названі пріоритети

14.09.2020, 12:25
Кабмін схвалив проект держбюджету-2021. Названі пріоритети - Фото
Засідання Кабміну (Фото: прес-служба КМУ)

Кабінет міністрів схвалив і направив на розгляд Верховної Ради проект держбюджету на 2021 рік. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 14 вересня, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

На думку міністра фінансів Сергія Марченка, проект бюджету-2021 є реалістичним і збалансованим, він ґрунтується на макроекономічному прогнозі, який був прийнятий урядом у липні цього року.

"По суті це бюджет можливостей для розвитку економіки і підтримки наших громадян і бізнесу в умовах "перезапуску" економіки після удару пандемії коронавірусної хвороби", - зазначив Марченко.

Мінфін визначив головні пріоритети проекту держбюджету на 2021 рік:

- підвищення мінімальної заробітної плати;
- якісна освіта;
- доступна медицина;
- протидія пандемії і COVID-19;
- вакцинація;
- турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+);
- надійна оборона і безпека;
- "Велике будівництво" (дороги);
- зручна транспортна інфраструктура;
- нові пасажирські вагони;
- розвиток культури;
- підтримка спорту високих досягнень;
- масштабна цифровізація економіки;
- заможні регіони.

Як повідомив народний депутат від Слуги народу, представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан у Facebook, крім проекту держбюджету Кабмін схвалив проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу, а також проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансування бюджетних надходжень". Останній, за словами Мокана, спрямований на зниження податкового боргу та стимулювання економічної активності бізнесу.

Згідно з Бюджетним кодексом України, Кабмін стверджує і подає до парламенту до 15 вересня проект закону про держбюджет на наступний рік. Законопроект про держбюджет розглядається у Верховній Раді за процедурою трьох читань (п. 1 ст. 155 Регламенту ВР). Однак відповідно до п. 10 ст. 158 Регламенту, в разі, якщо при голосуванні статей показники проекту бюджету залишаються збалансованими, ставиться на голосування пропозиція про прийняття проекту закону в другому читанні і в цілому.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев, Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини