Кабмін схвалив меморандум про зниження "зеленого" тарифу

10.06.2020, 16:42
Кабмін схвалив меморандум про зниження
Фото: pixabay.com

Новий меморандум передбачає зниження "зеленого" тарифу на 15% для сонячних електростанцій і на 7,5% для вітрових

Кабінет міністрів на засіданні 10 червня схвалив меморандум про взаєморозуміння між урядом та інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ).

Документ передбачає зниження "зеленого" тарифу на 15% для сонячних електростанцій і на 7,5% для вітрових, повідомила на засіданні виконувач обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.

Крім того, реструктуризацію "зеленого" тарифу проведуть без пролонгації терміну виплат, відповідальність виробників "зеленої" енергії за небаланси посилиться, вводиться заборона на будівництво нових сонячних станцій у рамках діючої системи підтримки інвесторів з 1 липня (Міненерго підготує відповідний законопроект).

"Завдяки цьому меморандуму і добровільній згоді, які буде підготовлено і досягнуто, ми зможемо знизити навантаження на ринок майже на 7 млрд грн на рік і в цілому на весь період підтримки до 2030 року зменшити навантаження більш ніж на 2 млрд євро", - зазначила Буславець.

У меморандумі також зафіксовано, що з 1 липня при будівництві сонячних електростанцій ціна за виплатами "зеленого" тарифу буде визначатися на аукціонах, підкреслив прем'єр  Денис Шмигаль.

"Такий меморандум, а також надання  Енергоатому можливості укладати двосторонні договори з промисловістю - це два дуже важливі кроки до стабілізації ситуації в енергетиці", - додав він.

Читайте також: Маленький Ахметов, щедрий Хорошковський, вето Зеленського. Інтерв'ю "короля вітру" зі Швеції

Читайте також: Вето для Ахметова. Зеленський відхилив меморандум з "зеленим" бізнесом: два сценарії

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями