Кабмін призначив нових членів наглядових рад двох держбанків

20.11.2019, 17:17
Кабмін призначив нових членів наглядових рад двох держбанків - Фото
Засідання Кабміну (Фото: Fecebook прем'єр-міністра)

Кабінет міністрів України призначив трьох незалежних членів наглядової ради Ощадбанку й одного в Укрексімбанк. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

У наглядову раду Ощадбанку увійшли Янне Харьюнпаа, Хуан Енріке Перес Калот, Ігор Мітюков. Незалежним членом наглядової ради Укрексімбанку призначений Ласло Урбан.

Кабмін призначив нових членів наглядових рад двох держбанків

Наглядова рада Ощадбанку

29 вересня уряд припинив повноваження кількох членів наглядових рад цих банків. Рішення прийнято на підставі того, що Національний банк України не затвердив кандидатури цих людей.

Як відзначають у Міфіні, конкурсна комісія визначила нових претендентів із кандидатів, відібраних компаніями з підбору персоналу та відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №267. Ці кандидатури затверджені Кабміном.

Зараз із дев'яти членів до наглядової ради Ощадбанку призначено сім, до Укрексімбанку - вісім осіб.

Кабмін призначив нових членів наглядових рад двох держбанків

Наглядова рада Укрексімбанку

  • Членів Ощадбанку представили в кінці травня, до роботи вони приступили з 14 червня. Однак у серпні НБУ не погодив п'ятьох із дев'яти членів наглядової ради Ощаду, серед інших і главу - відомого турецького фінансиста Шевкі Аджунера. Офіційна причина - ці люди не пройшли перевірку НБУ.
    Про те, чому НБУ не погодив кандидатів до наглядової ради Ощадбанку, читайте: Поле битви - Ощад. Чому НБУ "забанив" наглядову раду держбанку
  • У вересні НБУ затвердив до наглядової ради Ощадбанку в якості незалежних директорів Байбу Апіну, Пітера Бріггза, Міхаеля Вайнштейна; представник держави за квотою президента - Юрій Храмов.
  • Тоді ж були затверджені і члени наглядової ради Укрексімбанку: Стівен Фішер, Домінік Меню, Сергій Коновець, Дімітрі Чічло. Раніше Нацбанк погодив Вікторію Страхову (представник держави за квотою президента) і Юрія Буца (представника держави від Кабміну) як членів наглядової ради банку та відмовив в узгодженні кандидатури незалежного директора, голови наглядової ради Укрексімбанку Торстену Паулю.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про банки і банківську діяльність" наглядова раду державного банку складається з дев'яти членів, із яких шість членів є незалежними, а три члена - представники держави пропорційно від президента, Кабміну та Верховної Ради. Термін повноважень членів наглядової ради становить три роки.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников