Кабмін повернув Укрзалізницю Міністерству інфраструктури

Кабмін повернув Укрзалізницю Міністерству інфраструктури - Фото
Владислав Криклій (Фото: прес-служба Кабміну)
18.10.2019, 10:51

УЗ буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника й пасажирського перевізника

Кабінет міністрів повернув Укрзалізницю  в сферу управління Міністерства інфраструктури. Про це повідомив глава Мінінфраструктури Владислав Криклій на сторінці в Facebook.

"Реформа Укрзалізниці, яка повинна була початися ще три роки тому, нарешті відбудеться", - написав Криклій.

За його словами, УЗ буде розділена на оператора інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною.

"Буде створено конкурентний ринок залізничних перевезень і забезпечено рівноправний доступ до залізничної інфраструктури. Для цього нам потрібен новий закон про залізничний транспорт, розраховуємо на підтримку парламенту в цьому питанні. Готуємо реформу системи тарифоутворення на послуги залізничних перевезень", - зазначив міністр.

Також він анонсує модернізацію залізничної інфраструктури та оновлення парку пасажирських вагонів і локомотивів.

Крім того Криклій повідомив про плани поліпшити якість надання пасажирських послуг та передати в концесію вокзали.

Глава УЗ також зазначив, що в рамках реформи буде впроваджено систему управління якістю пасажирських перевезень і моніторинг їх виконання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Глава УЗ Євген Кравцов на своїй сторінці в Facebook розмістив з цього приводу фотоколаж та заявив, що Укрзалізниця рада повернутися в сім'ю.

  • У січні 2017 року Кабінет міністрів затвердив новий статут Укрзалізниці, відповідно до якого органом управління держпідприємством замість Мінінфраструктури став Кабмін. Це було зроблено для того, щоб "підвищити ефективність корпоративного управління".
Популярне