RU

Кабмін планує ввести новий критерій для закупівель через Prozorro

16.06.2020, 17:27
Кабмін планує ввести новий критерій для закупівель через Prozorro - Фото
Ігор Петрашко (Фото: прес-служба Кабміну)

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства ініціює введення критерію локалізації при проведенні державних закупівель через платформу Prozorro. Про це сьогодні на брифінгу заявив міністр економіки Ігор Петрашко.

"Ті товари, котрі є предметом закупівель державних компаній або великих держструктур, повинні віддавати перевагу тим товарам, які вироблені частково в Україні", - сказав міністр.

Він зазначив, що два тижні тому Мінекономіки внесло на обговорення проект пілотної постанови про локалізацію виробництва в секторі машинобудування. Петрашко сподівається, що урядовий комітет розгляне його найближчим часом.

Міністр уточнив, що крім цінових критеріїв вводиться простий і зрозумілий критерій, що діє в багатьох країнах світу - локалізація.

"Якщо рівень локалізації, тобто український компонент, що включає і зарплати, і податки, і виробництво, перевищує 35%, то такий товар претендує на додатковий критерій локалізації. І якщо такий товар є у системі закупівель, то він отримує нецінову частину оцінки в розмірі 30% від загальної оцінки", - уточнив Петрашко.

За словами міністра, це дозволить підняти українську промисловість.

Петрашко нагадав, що минулого тижня обговорювалося питання локалізації виробництва залізничних локомотивів в Україні. "50% компонентів як для локомотивів із США, так і Франції можуть вироблятися в Україні. Таким чином, Україна може брати участь у світовому розподілі праці", - зазначив міністр.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини