RU

Уперше за три роки. Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення

28.12.2020, 18:49
Уперше за три роки. Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення - Фото
Денис Шмигаль на засіданні Кабміну (Фото: пресслужба КМУ)

Кабінет міністрів скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт-год за 90 копійок і зафіксував до 31 березня 2021 року тариф на електроенергію для домашніх споживачів на рівні 1,68 грн за кВт-год. Відповідне рішення 28 грудня одноголосно прийняв Кабмін із передачею проєкта постанови на доопрацювання в Секретаріат.

Також цією постановою Кабмін зобов'язав до 31 березня  НАЕК Енергоатом продавати 40% своєї електроенергії Гарантованому покупцеві за ціною 15 копійок за кВт-год.

Ця електроенергія далі перепродується за цією ж ціною постачальникам електрики для населення. Так держава утримує ціни на електроенергію для домогосподарств на низькому рівні.

За словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, "якби Кабмін не прийняв сьогодні це рішення, тариф на електроенергію для населення  виріс би в понад 2,5 рази вже з січня 2021 року.

"Термін чинного ПСО спливає 1 січня. Якби Кабмін не прийняв сьогодні це рішення, з січня 2021 року тариф на електроенергію для населення визначався б на ринкових умовах", – заявив Вітренко, представляючи проєкт постанови Кабміну.

  • Підвищення тарифів на електроенергію для населення міститься і в антикризовій програмі уряду, представленій у травні.
  • Наприкінці вересня в Міненерго заявили, що до кінця року тариф на електроенергію для населення залишиться незмінним: за умови споживанні до 100 кВт-год на місяць – 90 коп. за 1 кВт-год, понад 100 кВт-год – 1 грн 68 коп.
  • Ціни на електроенергію для населення не переглядалися з 2017 року.

Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини