RU

Кабмін переніс запуск ринку газу для населення на місяць

01.07.2020, 16:38
Кабмін переніс запуск ринку газу для населення на місяць - Фото
Ольга Буславець (Фото: Мінекоенерго/Facebook)

Сьогодні, 1 липня, Кабінет міністрів продовжив механізм покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на ринку природного газу до 1 серпня. Про це на брифінгу за результатами засідання Кабміну повідомила в.о. міністра енергетики  Ольга Буславець.

"Сьогодні Кабінет міністрів для проведення всіх необхідних заходів для обрання постачальника "останньої надії" продовжив дію ПСО для населення до 1 серпня. Це необхідна норма для того, щоб усе відбувалося послідовно і було забезпечено гарантоване постачання газу", - сказала Буславець.

Вона нагадала, що 1 липня закінчується дія положення про ПСО. Однак для безперебійного і стабільного функціонування ринку природного газу при скасуванні так званого ПСО важливо було визначити постачальника "останньої надії", уточнила Буславець.

За її словами, вчора Міністерство енергетики оголосило конкурсний відбір постачальника останньої надії на газовому ринку для населення. У Міненерго очікують, що всі претенденти подадуть пропозиції до 7 липня.

  • 10 липня стало відомо, що НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника газу для населення.
  • Директор Секретаріату Енергетичного співтовариства (ЄС) Януш Копач вважає, що Україна готова до лібералізації ринку газу для побутових споживачів, незважаючи на невирішені проблеми в галузі.
  • 16 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, що передбачає перехід ринку природного газу на розрахунки і балансування в енергетичних одиницях (кВт*год).
  • 23 червня глава Нацкомісії державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк повідомив, що Кабмін може продовжити на місяць спецзобов'язання Нафтогазу продавати газ для населення за пільговою ціною (ПСО). За його словами, де-юре, до скасування ПСО залишається всього тиждень, але на сьогодні "єдине, що зроблено - це НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника" газу для населення. Тарасюк також повідомив, що скасування ПСО з 1 липня - одна з умов України перед МВФ у рамках меморандуму про фінансову допомогу на $5 млрд.
  • У червні оптова ціна на природний газ для населення знизилася до 2,142 грн/куб. м (без ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування).
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини