Кабмін передав у ВР зміни до бюджету-2019. Що пропонують

18.10.2019, 14:54
Кабмін передав у ВР зміни до бюджету-2019. Що пропонують - Фото
Гроші (фото - depositphotos.com)

Кабінет міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради зміни до Державного бюджету на 2019 рік.

Як повідомляє прес-служба Кабміну, внесені зміни дозволять вирішити першочергові завдання та забезпечать ефективне використання бюджетних коштів.

Зокрема, зміни дозволять фінансувати програми об'єднаних і нових міністерств. У проекті Закону систему головних розпорядників бюджетних коштів та відповідальних виконавців привели у відповідність із прийнятим урядом рішенням щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Тепер головні розпорядники зможуть безперервно фінансувати бюджетні програми, а новостворені органи - почати роботу.

Збільшено фінансування за окремими бюджетними програмами, зокрема:

а) для програми "Реструктуризація вугільних шахт" додали 1 млрд грн, що дозволить забезпечити своєчасну виплату зарплат шахтарям і не допустити відключення шахт від електропостачання;

б) витрати на нацбезпеку та оборону підвищені на 1,4 млрд грн, що передбачає збільшення забезпечення військовослужбовців Держприкордонслужби, Служби безпеки, Національної гвардії, Головного управління розвідки Міноборони, Управління державної охорони до рівня виплат у Збройних Силах;

в) збільшено фінансування резервного фонду з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 500 млн грн.

Крім того, перерозподілені кошти за різними бюджетними програмами.

У соціальній сфері збільшено фінансування: 1) для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (на 354,6 млн грн), що дозволить провести доплату за роботу в зоні відчуження та виплати за щорічні та додаткові відпустки 22 000 чоловік; 2) на реабілітацію осіб із інвалідністю (на 787 млн ​​грн), щоб поліпшити забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Фінансування цих двох програм відбудеться за рахунок передачі відповідної суми за програмою субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям та особам, тому що кількість одержувачів такої допомоги знизилася через зростання доходів громадян (зокрема, заробітної плати), зниження народжуваності та вартості "пакета малюка".

За пропозицією Міністерства розвитку громад і територій, збільшено видатки на державну підтримку будівництва (придбання) доступного житла (на 300 млн грн) і на пільгові державні кредити для внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО й ООС на придбання житла - 200 млн грн за рахунок зменшення Державного фонду регіонального розвитку.

Через низький рівень використання коштів за програмами підтримки АПК їх фінансування знижено на 750,6 млн грн. Через затримку у створенні Фонду Президента України щодо підтримки освітніх і наукових програм для молоді, фінансування його в 2019 році також знижено на 800 млн грн до 200 млн грн.

Збільшено фінансування програми "Створення єдиної авіаційної системи безпеки та захисту" на 2,2 млрд грн (розпорядник бюджетних коштів - Міністерство внутрішніх справ) через збільшення витрат на реалізацію державного інвестпроекту із закупівель вертольотів і пов'язаних з ними товарів, робіт і послуг, який впроваджується на умовах міжнародної Угоди, підписаної між урядами України та Франції, та за контрактом між ДП Хорив-АВІА та компанією Airbus Helicopters SAS.

Аналіз доходів свідчить про те, що доходи від митних платежів у цьому році не будуть виконані через більш міцну гривню (фактичний середній обмінний курс за дев'ять місяців склав 26,4 грн/$, при прогнозному - 28,2 грн/$). Тому в проекті змін до Державного бюджету на 2019 рік передбачено зниження плану доходів держбюджету на 20,4 млрд грн.

Це зниження доходів збалансовано зменшенням плану витрат на обслуговування держборгу на 21,6 млрд грн.

1 жовтня Кабмін запропонував внести зміни до держбюджету на 2019 рік щодо додаткового фінансування вугільної галузі на 1 млрд грн.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников