Кабмін обмежив повноваження інспекторів праці

16.01.2020, 15:56
Кабмін обмежив повноваження інспекторів праці - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Згідно з оновленим Порядком здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, зменшено кількість підстав для проведення перевірок інспекторами праці. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

У міністерстві також відзначають, що зменшуються можливості для зловживань з боку інспекторів і розширюються права підприємців.

Згідно з новим порядком, перед проведенням усіх планових і позапланових перевірок (крім перевірок з питань виявлення неоформлених працівників) компанію повинні попередити заздалегідь. За результатами перевірки, як і раніше, буде складено акт, а в разі виявлення порушень вимог законодавства про працю - припис щодо їх усунення.

Що стосується перевірок з питань виявлення неоформлених працівників, то такі перевірки будуть проходити у формі інспекційних відвідувань, які є позаплановими заходами державного нагляду і проводяться без попереднього повідомлення.

Крім того, в новому Порядку виключена невиїзна перевірка і можливість продовжувати терміни проведення відвідувань за рішенням інспектора.

Новий порядок затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 р №823 "Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю" та набув чинності 31 грудня 2019 року.

Читайте також: 17 000 компаній оштрафували на 30 млн. Хто і як перевіряє бізнес

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников