RU

Кабмін обговорить "тютюнову" поправку з виробниками сигарет

21.10.2019, 14:28
Кабмін обговорить
Олексій Гончарук (Фото: прес-служба Кабміну)

Кабінет міністрів планує на тижні провести зустріч із тютюновими компаніями для обговорення "тютюнової" поправки, у зв'язку з якою Брітіш Амерікан Тобако заявила про зупинку фабрики в Прилуках. Про це на брифінгу за підсумками засідання уряду 21 жовтня заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Тютюнові компанії є одними з найбільших платників податків в Україні, й тому ми уважно стежимо за тим, що відбувається. На цьому тижні плануємо провести з ними зустріч, щоб пояснити позицію уряду та знайти спільну мову з ними. Нам важливо, щоб не тільки вони, але й будь-який бізнес бачив, що ми не будемо стояти на боці лобістів окремих інтересів", - сказав він.

Гончарук також зазначив, що поправка в законопроект, яка стала причиною "виникнення занепокоєння у тютюнових компаній", була подана не урядом, а народним депутатом.

"Ми з повагою ставимося до позиції кожного народного депутата ... не прокомунікували. Думаю, ми на цьому тижні знайдемо вихід із ситуації і вирішимо проблему, яка так турбує бізнес", - сказав прем'єр.

  • 18 жовтня стало відомо, що British American Tobacco (BAT), один з найбільших у світі виробників сигарет, зупинив 11 жовтня виробництво на фабриці В.А.Т.-Прилуки на Чернігівщині. Причиною зупинки в компанії назвали законопроект №1049, в якому міститься поправка про обмеження маржі для виробників сигарет. Міністр економіки Тимофій Милованов назвав дії компанії шантажем уряду.
  • Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Відповідно до документа, ціни на сигарети можуть вирости на 40% вже з січня 2020 року, стверджують виробники сигарет. Документом також регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7% і 13%. У зв'язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Брітіш Амерікан Тобако та Імперіал Тобако, що контролюють 90% ринку сигарет в Україні заявили про плани закрити свої українські фабрики.
  • У вересні BAT заявила, що має намір із 2020 року перенести регіональний центр із Києва до Румунії через "непрогнозованість фіскальної та регуляторної політики уряду України".
  • 10 жовтня Антимонопольний комітет України оштрафував на 6,5 млрд грн чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів в Україні Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл, Імперіал Тобако Продакшн і Брітіш Амерікан Тобако (Прилуки) за змову та монополізацію ринку дистрибуції сигарет.

Читайте також: Виробникам сигарет обмежили маржу. Що це означає?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини