RU

Кабмін не планує знижувати "зелений" тариф заднім числом

21.02.2020, 13:56
Кабмін не планує знижувати
Олексій Гончарук у Верховній Раді (Фото: прес-служба Кабміну)

Кабінет міністрів визнає, що в Україні був прийнятий дуже високий "зелений" тариф, але не підтримує його ретроспективне зниження. Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Гончарук зазначив, що Україна взяла зобов'язання перед людьми, які будують тут зелену генерацію, платити дуже дорого за електроенергію.

"Така практика існувала в світі. Сюди зайшло багато інвесторів, які погодилися з такими умовами. Ми фактично як країна зобов'язалися грати за цими правилами", - підкреслив Гончарук.

Він визнав, що вже є серйозні проблеми з тим, "щоб наша енергетика обслуговувала такі високі зобов'язання". Тому уряд постійно знаходиться в діалозі з ринком, підкреслив Гончарук.

"Ми з інвесторами постійно обговорюємо можливий компроміс, щоб не допустити ретроспективної зміни правил. Ми також проти цього", - додав прем'єр.

Читайте також: Домашні СЕС на західній Україні залишилися без "зеленого" тарифу. Що відбувається? Розбір

"Зелений" тариф - державна дотація для виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Для домогосподарств і юридичних осіб схема дотації різна. Комерційним компаніям "зелений" тариф виплачує ДП "Гарантований покупець" - як єдиний покупець "чистої" електроенергії у бізнесу. Домогосподарствам тариф дістається від місцевих обленерго - так званих "Постачальників універсальних послуг" (ПУП), спеціальність яких - прийом і постачання електроенергії.

Читайте російською: Кабмин не планирует снижать "зеленый" тариф задним числом

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини