RU

Кабмін, Нафтогаз та Укрнафта провели боргові розрахунки: бюджет отримав 10 млрд грн

22.12.2020, 18:27
Кабмін, Нафтогаз та Укрнафта провели боргові розрахунки: бюджет отримав 10 млрд грн - Фото
Фото: Укрнафта

Держава отримала додатково 10,3 мрд грн завдяки завершенню боргових розрахунків між урядом, НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Укрнафта".

Як пояснили в Нафтогазі, Міненерго заплатило компенсацію Нафтогазу за постачання імпортованого газу протягом 2015-2019 років у рамках ПСО. Протягом цього періоду Нафтогаз продавав газ за регульованою ціною, нижчою за ринкову, для потреб населення, бюджетних і релігійних організацій. Сумарно така компенсація склала 32,2 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

17 листопада Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету 2020 року, що зробило таку виплату можливою.

У Нафтогазі зазначили, що зміни, разом із відповідними рішеннями уряду, зробили можливою сплату поточних і прострочених податкових зобов'язань.

Нафтогаз визнав цю компенсацію своїм прибутком і сплатив 6,4 млрд грн податку на прибуток.

Також група заплатила Укрнафті компенсацію за газ видобутку 2006 року, включно з сумою в 12,5 млрд грн передбаченою законами 1005-ІХ і 1006-ІХ і здійснила передоплату в розмірі 23,5 млрд грн за газ майбутнього видобутку, який буде поставлено в наступні кілька років. Фактичні поставки газу також означатимуть оподатковуваний прибуток для Укрнафти в цей період.

Укрнафта здійснила низку податкових сплат до державного бюджету: 3,3 млрд грн податку  на прибуток, 3,9 млрд грн ПДВ із суми передоплати за газ і 28,9 млрд грн за прострочені податкові зобов'язання, включно зі штрафами і пенею.

За даними Нафтогазу, загальна сума додаткових коштів, сплачених до держбюджету, склала 10,3 млрд грн.

Укрнафта – найбільший видобувач нафти в країні. У 2019 компанія видобула 1,5 млрд тонн нафти і 1,16 млрд кубометрів газу. Від загального  виробництва країни – це 62,3% і 5,7% відповідно. Також їй належить мережа із 537 АЗС.

В Укрнафти два великі акціонери. Державному Нафтогазу належить 50% + 1 акція компанії, офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – близько 40%. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив давній друг олігарха Ігор Палиця. У вересні 2020 року Палиця зізнався в інтерв'ю УП, що його родині належить 10% у нафтовому бізнесі неформальної групи. За другий квартал 2020 року Укрнафта отримала 2,6 млрд грн збитку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини