RU

Кабмін із вересня переводить пенсіонерів з Укрпошти в банки і шукає їй заміну, – Мінсоц

01.04.2021, 18:18
Кабмін із вересня переводить пенсіонерів з Укрпошти в банки і шукає їй заміну, – Мінсоц - Фото
Денис Шмигаль на засіданні Кабміну (Фото: пресслужба КМУ)

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства соціальної політики про переведення на обслуговування в банки пенсіонерів, які отримують пенсії через Укрпошту. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики на сторінці у Facebook.

З 1 вересня 2021 року, згідно з рішенням уряду, пенсії будуть нараховуватися більшості пенсіонерів на рахунки в банки, окрім:
– осіб з інвалідністю першої групи;
– осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
– пенсіонерів категорії "80+";
– одержувачів державної соціальної допомоги (особи, які не мають права на пенсію, та громадяни, які отримують допомогу з догляду).

Пенсіонери мають вибрати банківську установу до 1 вересня 2021 року. Якщо одержувач не зробить цього у визначений термін, рахунок автоматично відкриють у банку, який визначить Кабмін.

Читайте також: Доставка пенсій: Укрпошті підвищили тарифи, але Смілянський хоче більше. Дійшло до скандалу

"Людина зможе в будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням", – заявляють у Мінсоц.

Також Мінсоцполітики має намір провести конкурс із відбору оператора, який займеться доставкою пенсій. "Зараз виплату і доставку пенсій здійснює Укрпошта на монопольних умовах", – пояснюють у Міністерстві.

Зазначається, тарифи на доставку і виплату пенсій у нового постачальника не повинні бути вищі за тарифи на оплату послуг, пов'язаних із виплатою і доставкою пенсій та грошової допомоги, встановлених урядом. У Мінсоц вважають, що в майбутньому ця норма стимулюватиме зниження вартості доставки пенсій та грошової допомоги.

Перший етап конкурсного відбору проведе Пенсійний фонд України (ПФУ) до 1 вересня 2021 року, до цього доставку пенсій продовжить Укрпошта.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Як зазначають у Міністерстві, вищезгадані категорії отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

  • 31 березня Кабінет міністрів України схвалив нові тарифи на оплату послуг  Укрпошти з виплати і доставки пенсій та грошової допомоги населенню в готівковій формі.
  • Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський повідомив, що  3,6 млн українських пенсіонерів  отримують пенсії готівкою. Імовірно у вересні на обслуговування в банки перейде 2,5 млн пенсіонерів.
  • За даними Пенсійного Фонду України (ПФУ) на початок січня 2021 року 7,6 млн або 68,8% українських пенсіонерів отримували пенсійні виплати через банки.
Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини