RU

Кабмін і Рада не узгодили між собою пенсійні законопроєкти – нардеп

29.12.2020, 15:14
Кабмін і Рада не узгодили між собою пенсійні законопроєкти – нардеп - Фото
Ярослав Железняк (фото: Facebook)

Законопроєкти №2683 і №4408 про введення обов'язкових накопичувальних пенсій і професійної накопичувальної системи не були розглянуті депутатами Верховної Ради, через слабку комунікацію Кабміну і парламенту щодо погодження концепцій законопроєктів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція Голос) у ході дискусії "Ефективне державне регулювання пенсійних накопичень: ризики та перспективи".

"Я не бачу стейкхолдера законопроєктів, що регулює накопичувальну систему пенсій, із боку Кабміну", – зазначив Железняк.

Читайте також: Якщо не буде пенсій. Як обрати приватний пенсійний фонд і накопичити самому? Шість порад

За словами нардепа, в Кабміні виникли дискусії щодо змін ставки ЄСВ, що передбачено обома законопроєктами. Згідно з текстом закону №2683 кожен українець зобов'язаний платити внески розміром 1% від власного доходу, а роботодавці – 2% від зарплати співробітників. Професійна накопичувальна система, яка передбачає три пенсійні програми, вимагає від роботодавців до 22% ЄСВ додатково від 2 до 15% внесків.

"Це велике податкове навантаження на роботодавця і на співробітника, яке навряд чи буде працювати", – сказав Железняк.

Читайте також: Міністерка соцполітики Лазебна: "Без накопичувальних пенсій доведеться підвищувати податки"

  • Раніше міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила, що Україна швидше за все не встигне ввести обов'язкові накопичувальні пенсії (законопроєкт №2683) раніше 2022 року.
  • До обов'язкових пенсійних накопичень українців можуть допустити не тільки недержавні пенсійні фонди, а й страхові компанії, запропонувала глава Комітету Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини