RU

Кабмін і Нацбанк обговорили зміцнення гривні: до чого прийшли

16.12.2019, 19:44
Кабмін і Нацбанк обговорили зміцнення гривні: до чого прийшли - Фото
Зустріч

Кабінет міністрів і Національний банк (НБУ) провели зустріч у рамках Меморандуму про взаємодію, на якій обговорили зміцнення гривні і його вплив на інфляцію та  економічне зростання. Про це йдеться в спільному прес-релізі Нацбанку і Кабміну.

На зустрічі були присутні прем'єр-міністр Олексій Гончарук, голова НБУ Яків Смолій, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, міністр фінансів України Оксана Маркарова і члени правління регулятора.

"Зустрічі у форматі "на каву" мають виключно координаційний характер і є майданчиком для діалогу, а не для прийняття рішень", - йдеться в релізі.

Представники Нацбанку запевнили уряд, що зміцнення - позитивне для економіки в цілому, хоча в короткостроковій перспективі може мати певний негативний вплив у окремих сегментах.

Смолій підкреслив, що завдяки сильній гривні вдалося досягти мети регулятора щодо зниження інфляції до 5% +/- 1 п.п.

Також у Нацбанку перерахували інший позитив від зміцнення гривні: економія на валютних запозиченнях держави, держзакупівлі медикаментів та інших імпортних товарів, здешевлення енергоносіїв, зниження темпів трудової міграції.

Плюси від зміцнення курсу є і для компаній-експортерів, відзначили члени правління НБУ. Це часткове зниження собівартості продукції експортерів, оскільки до 50% їх витрат здійснюється в іноземній валюті. Також українські компанії стають більш конкурентоспроможними в залученні робочої сили, додають у Нацбанку.

Кабмін і Нацбанк дійшли висновку, що Україні для стійкого економічного зростання важливо розвивати експорт товарів із високою доданою вартістю, оскільки ціни на сировинні товари, включаючи метали, більш залежні від зовнішніх ринків.

"Сторони також погодилися, що якісна взаємодія між урядом і НБУ передбачає інформування один одного про важливі зміни, які відбуваються в економіці та фінансовій сфері, вплив цих змін на подальший розвиток економіки, реформи у всіх ключових секторах і сферах економічно-фінансової системи України", - йдеться в повідомленні.

Порядок денний подібних зустрічей може включати питання інфляційної динаміки, стану економіки в цілому і в розрізі окремих галузей, зовнішньоекономічних тенденцій, недавні рішення в монетарній і фіскальній політиці, стану грошово-кредитного та валютного ринків, ситуацію у сфері управління державним боргом, відзначається в релізі.

Читайте також: Чому курс наближається до 23 грн/$? Допомагають Зеленський, ОВДП та аграрії. Розбір

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини