RU

Кабмін хоче позбутися старих маршруток. Законопроєкт щодо транспорту вже в Раді

15.01.2021, 16:12
Кабмін хоче позбутися старих маршруток. Законопроєкт щодо транспорту вже в Раді - Фото
Ілюстративне фото (Фото: LIGA.net)

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4583, який покликаний поліпшити якість наземного громадського транспорту. Про це йдеться на сайті парламенту.

"Прийняття законопроєкту дасть можливість вимагати від перевізників якості і залишити в минулому старі і розвалені автобуси", – написав у Facebook міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Проєкт закону внесений до Ради Кабінетом міністрів України. Законопроєктом пропонується купувати транспортні послуги через систему державних закупівель ProZorro.

"Міста самі зможуть встановлювати ціну і платити за кілометри, які обслужено. Цим ми закінчуємо дискримінацію пільговиків, тому що перевізник вже отримує гроші за кілометри", – додав Криклій.

Згідно із законопроєктом, громадський транспорт повинен бути пристосований до перевезення пасажирів з інвалідністю та маломобільних груп населення. Також транспорт повинен бути обладнаний звуковими та візуальними засобами інформування пасажирів про номер автобуса, поточної і кінцевої зупинки.

Такий підхід дасть можливість вимагати від перевізників обслуговувати пасажирів на комфортних автобусах, встановлювати GPS-трекери і валідатори для електронної оплати, вважає міністр.

У разі прийняття законопроєкту, підпункти про критерії до транспорту набудуть чинності в 2025 році.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається проблема нестачі великогабаритних автобусів із низькою підлогою. У документі йдеться:

"Пропонується встановити принцип рівноправного доступу до послуг інфраструктури, встановити нові заходи впливу на перевізників і норми, що регулюють всі аспекти діяльності."

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини