RU

Кабмін частково дозволив Енергоатому працювати на ринкових умовах

05.08.2020, 17:43
Кабмін частково дозволив Енергоатому працювати на ринкових умовах - Фото
Хмельницька АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

Кабінет Міністрів дозволить державному підприємству  НАЕК Енергоатом продавати більше 40% виробленої електроенергії на ринкових умовах. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Згідно з повідомленням, 5 серпня Кабмін вніс зміни до "Положення про покладання спеціальних обов'язків учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електроенергії (ПСО)". Документ прийняли з триденним доопрацюванням.

"Підприємство отримає можливість реалізовувати близько 40% своєї електроенергії на ринкових умовах. Це дозволить Енергоатому отримувати прибуток, своєчасно виплачувати зарплату, вчасно проводити ремонтні програми", - пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У ході сьогоднішнього засідання прем'єр нагадав, що досі порт Енергоатом на ринкових умовах продавав тільки 5-10% виробленої ним електроенергії. Решту обсягу підприємство продавало за фіксованою ціною - 57 копійок за кіловат-годину.

"Тепер буде так, що Енергоатом продовжить постачати дешеву електроенергію для всіх українських сімей, тобто 50% електроенергії, виробленої Енергоатомом, буде поставлятися для потреб населення за встановленою ціною 1 копійка за кіловат. Це, щоб максимально знизити знизити ціну і собівартість або кінцеву ціну поставки електроенергії", - уточнив Шмигаль

  • Вперше ідея дозволити Енергоатому продавати 40% своєї електроенергії з'явилася в липні 2020 року. Її автор - сам же Енергоатом, який зіткнувся на початку цього року з фінансовими проблемами через кризову ситуацію на ринку електроенергії.
  • За перше півріччя 2020 року чистий збиток Енергоатому  склав 2,6 млрд грн.
  • 22 липня Енергоатом почав поставки електроенергії в Білорусь.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини