RU

Кабмін вирішив боротися з рішеннями судів по пенсіях

07.11.2011, 11:06
Кабмін вирішив боротися з рішеннями судів по пенсіях - Фото
7b13d94b10ea38134fa72e3a3a829e47.jpg
Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті законопроект, який скасовує невідкладне нарахування пенсій і компенсацій за судовими рішеннями. Документ був внесений відразу після того, як віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко назвав корупційними рішення судів про виплату інвалідам-чорнобильцям місячних пенсій у розмірі близько 30 тис.грн. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Зона поражения".

Видання зазначає, що законопроект N9400, підготовлений Мінсоцполітики, передбачає внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства, а саме: вилучення з КАСУ діючої норми про "негайне виконання постанов суду про присудження виплати пенсій" у повному обсязі. Натомість розмір "негайних" виплат за судовим рішенням пропонується скоротити до "меж суми стягнення за один місяць".

Автори документа пропонують розглядати клопотання про нарахування, перерахунки пенсій, здійснення, надання та отримання пенсійних виплат тільки в адміністративних судах "за загальними правилами КАСУ". Це означає, що подібні позови не зможуть розглядатися за скороченою процедурою протягом трьох днів. Крім того, при скороченому провадженні справи розглядалися суддею без проведення засідання і виклику учасників процесу.

У Мінсоцполітики вважають, що рішення по соціальних виплатах повинні розглядатися адміністративними судами, а не судами загальної юрисдикції. "В Україні 667 судів загальної юрисдикції, але не всі з них володіють достатньою компетенцією в цих питаннях і тому приймають суперечливі рішення - іноді на користь позивачів, іноді на користь держави - з одних і тих самих пенсійних питань", - пояснив керівник прес-служби міністерства Михайло Кухар.

Автори законопроекту також мають намір зменшити розмір штрафів, які можуть бути накладені на посадових осіб, які не виконують постанову суду: з 100-300 мінімальних заробітних плат (98,5-295,5 тис.грн.) до 100-300 мінімальних неоподатковуваних мінімумів (1,7-5,4 тис.грн).

Кухар уточнив, що запропонований законопроект безпосередньо пов'язаний з судовими рішеннями по виплатах пенсій чорнобильцям.

Нагадаємо, в середу на брифінгу в Кабміні віце-прем'єр Тігіпко назвав "корупційними" рішення судів, які постановили виплатити чорнобильцям місячні пенсії в розмірі близько 30 тис.грн, а також більше 500 тис.грн компенсації. За його словами, всього по Україні вже було прийнято більше тисячі подібних рішень, і всі вони є "непідйомним тягарем" для бюджету.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини