RU

Кабмін спростить держреєстрацію прав на нерухомість

12.04.2012, 09:01
Кабмін спростить держреєстрацію прав на нерухомість - Фото
b9a2987b41801c4c7be59a25b1f003c0.jpg
Кабінет міністрів України пропонує удосконалити й спростити процедуру державної реєстрації земельних ділянок і прав на нерухоме майно. Відповідні зміни до чинного законодавства прийняті 11 квітня на засіданні уряду. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, Лавринович зазначив, що проектом пропонується дозволити подачу документів на державну реєстрацію прав як у паперовій, так і в електронній формі. Передбачається скоротити термін розгляду заяв про державну реєстрацію з 14 до 5 робочих днів. При цьому, за словами міністра, після налагодження ефективної роботи нової системи реєстрації цей термін планується переглянути в бік зменшення до 1 дня.

Також пропонується наділити нотаріусів повноваженнями вторинної державної реєстрації прав власності на нерухомість, що істотно скоротить бюрократичну процедуру й час, що витрачається для здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно на сьогодні.

Пропонується визначити можливість отримання витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно особам, які мають права на чуже нерухоме майно, а також інформації про наявність іпотеки та обтяжень прав на нерухоме майно.

Передбачається удосконалити порядок державної реєстрації земельної ділянки. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону "Про Державний земельний кадастр" і виключити положення, згідно з яким державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

Крім того, пропонується звільнити фізичних і юридичних осіб від сплати державного мита при проведенні повторної державної реєстрації та інші заходи, спрямовані на вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок і прав на нерухоме майно.

Планується, що реалізація цих заходів сприятиме нормалізації роботи ринку нерухомості й покращить імідж України та її інвестиційну привабливість, зазначили в Мін'юсті.

Досьє на Олександра Лавриновича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини