RU

Кабмін пропонує створити компанію з управління ГТС

17.06.2014, 11:32
Кабмін пропонує створити компанію з управління ГТС - Фото
Арсеній Яценюк
В Україні має бути створена компанія з модернізації та експлуатації газотранспортної системи. Учасниками компанії стануть країни-члени Енергетичного співтовариства. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, виступаючи з парламентської трибуни.

За словами прем'єра, при цьому контроль над цією компанією повинен залишитися у держави. "Ми завтра затвердимо проект закону. І звертаюся до парламенту, це прохання, невідкладно розглянути цей проект закону про експлуатацію та модернізації української газотранспортної системи", - сказав Яценюк.

"Якщо ми спільно з Європейським Союзом будемо працювати з транзиту і зі зберігання газу, це кардинально змінить європейську карту енергетичної безпеки. Росія перестане диктувати свої умови", - підсумував глава уряду.

Нагадаємо, Газпром з 10:00 16 червня припинив постачання газу Україні і перевів НАК Нафтогаз України на передоплату.

Крім того Газпром звернувся в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК Нафтогаз України. Позов про стягнення заборгованості в розмірі $4,5 млрд поданий у зв'язку "з неналежним виконанням НАК Нафтогаз України своїх зобов'язань за контрактом". У свою чергу, українська компанія подала зустрічний позов до Газпрому, вимагаючи стягнути з російського монополіста $6 млрд.

Як відомо, тристоронні переговори з врегулювання газової суперечки, що проходили напередодні в Києві, закінчилися безрезультатно. Єврокомісія запропонувала тимчасові ціни залежно від піків споживання газу: у літній період - близько $300 за 1 тис. кубометрів, в зимовий період - близько $385. У свою чергу Газпром наполягає на тому, щоб знижка для України була закріплена за допомогою зниження експортного мита на газ. При цьому українську сторону не влаштовує ситуація, коли ціна на природний газ може змінюватися російською стороною в односторонньому порядку. Україна наполягає на зміні контракту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини