RU

Кабмін не зважився знизити акциз на нафтопродукти

21.03.2012, 14:10
Кабмін не зважився знизити акциз на нафтопродукти - Фото
Фото: ЕРА

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні не ухвалив рішення щодо зниження акцизу на нафтопродукти. Про це в коментарі журналістам сказав заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідаючи на питання, чи прийнято рішення щодо зниження акцизу на нафтопродукти, Макуха сказав: "Ні, не прийнято". "Це дуже складне питання, прийняте альтернативне рішення", - додав заступник міністра.

Нагадаємо, сьогодні уряд розглядав питання зниження акцизу на нафтопродукти й створення умов для ввезення в Україну нафти мінімальним обсягом мільйон тонн.

Як зазначав прем'єр-міністр Україна Микола Азаров, в останні дні на світових ринках намітилася тенденція значного подорожчання нафти. "Нам треба гнучко реагувати на такий виклик. Адже зростають ціни й збільшується ввізне мито на нафту, яка завозиться в Україну. Це робить нафтопереробку на вітчизняних заводах нерентабельною. У такій ситуації вже зупинилися нафтопереробні заводи в Лисичанську та Одесі. Зменшилися загальні обсяги переробки нафти в Україні ", - зазначив Азаров.

Прем'єр-міністр заявив, що враховуючи такий розвиток подій, уряд сьогодні змушений ухвалити непросте рішення.

За його словами, для того, щоб стабілізувати роботу нафтопереробних підприємств і активізувати ринок нафтопродуктів, необхідно виконати дві умови: створити умови для завезення нафти в мінімальному обсязі 1 мільйон тонн і знизити акциз на нафтопродукти.

"Чому я назвав це рішення непростим? Тому що воно спричинить втрату частини запланованих доходів бюджету. А це вкрай важко для поточного року, коли бюджет напружений і вирішує системні проблеми", - підкреслив Азаров.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що заходи, прийняті урядом, тимчасові.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини