RU

Кабмін готовий компенсувати громадянам підвищення тарифів на газ

27.03.2014, 12:03
Кабмін готовий компенсувати громадянам підвищення тарифів на газ - Фото
Арсеній Яценюк
Кабінет міністрів України ініціює підвищення тарифів на енергоносії і обіцяє чотирьом мільйонам українських сімей компенсувати до 500 грн. на оплату комунальних послуг. Про це повідомив, виступаючи в парламенті, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк зазначив, що українці при тому, що газ імпортується з Росії, платять $84 за тисячу кубометрів, у той час як в Росії населення платить $128 за одну тисячу кубометрів. "Країна, у якої немає достатньої кількості власного газу, не може чинити так безвідповідально по відношенню до себе і своїх дітей. Така цінова політика щодо тарифів на енергоносії привела до банкрутства НАК Нафтогаз України, привела до неймовірних боргах і фактично до переддефолтному положенню. Тому у нас немає іншого виходу, окрім як сказати правду: в сьогоднішніх умовах ми зобов'язані підняти тарифи на енергоносії, щоб країна не збанкрутувала", - сказав він.

Прем'єр-міністр зазначив, що в уряді усвідомлюють, що далеко не всі громадяни в змозі платити за новими тарифами. За його словами, на сьогоднішній день під програму субсидій потрапляють 1,4 млн. сімей або близько 5 млн. громадян. "Ми вводимо саму амбітну програму підтримки малозабезпечених верств населення. Загальна кількість домогосподарств, які підпадають під нашу програму соціальної допомоги, збільшується з 1,4 млн. домогосподарств до 4 млн. домогосподарств. Ми покриваємо соціальною програмою допомоги 30 % українського населення. "З сьогоднішнього дня ми вводимо програму підтримки населення. Кожна малозабезпечена сім'я, яка підпадає під дію цієї постанови, буде додатково отримувати на покриття своїх витрат на оплату житлово-комунальних послуг до 500 гривень. Уряд прийняв відповідне рішення", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, вчора в НАК Нафтогаз України заявили, що ціна на газ для населення зросте 50 % з 1 травня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини