RU

Кабмін затвердив План з подолання наслідків кризи у регіонах

24.12.2009, 15:22

Кабінет Міністрів України затвердив План заходів, спрямованих на подолання наслідків світової фінансової кризи у регіонах. Про те, що таке рішення було прийнято на вчорашньому засіданні уряду, повідомив Міністр економіки України Богдан Данилишин.

"План заходів має стратегічне значення, оскільки світова фінансово-економічна криза показала різну адаптованість регіонів до зовнішніх і внутрішніх викликів і загроз", - зазначив глава Мінекономіки.

Найвразливішими, за словами Міністра, виявилися промислово розвинені, експортоорієнтовані регіони, економіка яких зазнала подвійного тиску, а саме: втрати ринків збуту і відсутності кредитних ресурсів. Передусім, це такі регіони, як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська і Харківська області, які відіграють значну роль у розвитку країни.

На ці регіони, зазначає Богдан Данилишин, припадає більше половини промислового виробництва і експорту країни, третина всіх податків і зборів (обов'язкових платежів), що збираються у країні до бюджетів усіх рівнів, – це п'ята частина валового сільськогосподарського виробництва.

Згідно з планом передбачено визначення завдань з розвитку внутрішнього ринку металопродукції (у межах Державної цільової економічної програми розвитку внутрішнього ринку на період до 2012 року), розроблення Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку автомобільної промисловості і регулювання ринку автомобілів у період до 2015 року, розроблення Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року, яка поміж іншого передбачає заходи державної підтримки створення вертикально-інтегрованих структур із замкненим циклом виробництва м'яса і м'ясопродуктів.

Крім того, планується вжиття центральними органами виконавчої влади заходів, метою яких є поліпшення роботи підприємств, що належать до сфери їхнього управління, формування переліків об'єктів, які підлягають підготовки та проведенню приватизації.

Однією із завдань є також поліпшення ситуації у вугільній галузі. Окремо передбачені заходи щодо законодавчого регулювання сфери енергоефективності та енергозбереження.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини