RU

Кабмін за рік повернув 46 млрд. грн. держборгу

11.12.2009, 15:43

Україна протягом кризового року забезпечила повернення 46 мільярдів гривень зовнішніх державних позик. Про це заявила Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, під час виступу на засновницькому засіданні Студентської ради при Кабміні.

Як повідомляє офіційний сайт Ю.Тимошенко, глава уряду наголосила: "2009 рік був для нас не тільки роком кризи. Цього року було повернено більше боргів, а саме 46 мільярдів гривень ми повернули під час кризи і не допустили руйнування фінансової системи".

За її словами, Україна цього року порівняно з попередніми вісімнадцятьма роками "ще не мала такого рекордного повернення державних позик". "Тому, коли вам сьогодні кажуть, що країна запозичає щось, що потім будуть двадцять років віддавати наші покоління, то знайте, що це низька політична баталія", - сказала Ю.Тимошенко.

До того ж Прем'єр-міністр заявила, що нічого страшного у позиках немає: найбільш розвинені країни світу беруть кредити, щоб "розігріти економіку, вкластися у системні реформи". Наприклад, США, Японія і Великобританія мають від 100% до 140% ВВП держзобов’язань. "А Україна сьогодні має лише 30% свого ВВП, що є обсягом державних зобов'язань. Це нічого, це нуль", - наголосила вона.

Нагадаємо, станом на 31 жовтня 2009 року державний зовнішній борг України становив 121,36 млрд. грн. (43,15%), або $15,17 млрд.

Юлія Тимошенко: біографія добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини