RU

Кабмін взяв за орієнтир дефіцит бюджету в 6% від ВВП

26.03.2010, 15:10

Україна в перемовинах з Міжнародним валютним фондом вийшла на орієнтувальний показник дефіциту бюджету на 2010 рік на рівні 6% від ВВП. Про це сьогодні на брифінгу повідомила перший замглави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, І.Акімова наголосила: "У процесі перемовин з МВФ, природно, виникло питання, який рівень бюджетного дефіциту міг би розглядатися як консенсусний".

За її словами, сьогоднішній рівень дефіциту бюджету, - понад 12%, - неприйнятний і має бути знижений. "Зниження рівня бюджетного дефіциту має розглядатися у тісному зв’язку з тими реформістський кроками, які український уряд хоче зробити вже у 2010 році. Бюджетний дефіцит і реформи, а отже, і обсяг коштів, необхідний для підтримки цих реформ, - це два питання, які мають пов’язуватися разом. З боку Міжнародного валютного фонду на сьогоднішній день звучали оцінки з погляду бюджетного дефіциту в рамках близько 6%. Це поки не догма, це орієнтир, маяк, на який треба дивитися розумно, прагматично", - сказала вона.

Нагадаємо, за оцінками МВФ, дефіцит державних фінансів за підсумками 2009 року становив близько 11,5% ВВП, що вміщує власне дефіцит держбюджету на рівні 6,5% ВВП, дефіцит НАК "Нафтогаз України" - 2,5%, а також кошти на докапіталізацію комерційних банків - 2,5% ВВП. Аналогічну цифру щодо дефіциту держбюджету минулого року озвучив і Віктор Янукович: дефіцит держбюджету - 12% ВВП, Пенсійного фонду - майже 22 млрд. грн.

Ірина Акімова: біографія та добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини