RU

Кабмін вважає, що проїзд в київському метро має коштувати 1 грн

19.11.2008, 11:34

Кабінет Міністрів України вважає, що оптимальною вартістю проїзду у київському метро є 1 гривня. Про це сьогодні заявив журналістам Перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов, коментуючи результати діяльності комісії з розслідування обґрунтованості підвищення тарифів на проїзд в столичному метро.

"Колосальний резерв є для того, щоб зменшити вартість проїзду, і за попередніми розрахунками, які передані Київській міській адміністрації, вартість проїзду може бути зменшена вдвічі, тобто, вона не має перевищувати в метрополітені 1 грн., на проїзд в наземному транспорті - 80 копійок", - сказав О. Турчинов, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

О. Турчинов відзначив, що Київська міська державна адміністрація (КМДА) і комунальне підприємство "Київський метрополітен" у 2,5 рази завищили рентабельність підприємств комунального транспорту - розрахункові 24,2%. Однак, за словами О. Турчинова, рішенням КМДА рентабельність підприємств комунального транспорту не може перевищувати 10%. "Близько 280 млн. грн. не враховано за рахунок неправомірного віднесення до вартості проїзду капітальних вкладень, на 99 мільйонів завищена амортизація, 365 мільйонів за рахунок неврахування непрофільних прибутків, а також заниження пасажиропотоку", - відзначив О. Турчинов.

Перший віце-прем'єр також наголосив, що вартість реклами у метрополітені, згідно з офіційними даними, в 25 разів менша ціни розміщення реклами в середньому на ринку реклами у Києві.

Нагадаємо, Перший віце-прем'єр-міністр О. Турчинов продовжив термін з'ясування обґрунтованості підвищення тарифів на послуги транспорту в столиці, який закінчився 13 листопада.

Також нагадаємо, що проїзд у громадському транспорті Києва подорожчав на початку листопада. Так, з вівторка, 4 листопада, одна поїздка в метро коштує 2 грн., в наземному транспорті - 1,5 грн., якщо купити талон заздалегідь у кіоску, і 2 грн. - в салоні транспорту. Разом з тим, вартість поїздки у 50 коп. збережеться тільки для річних проїзних на всі види транспорту.

Про нові київські тарифи на проїзд у транспорті читайте в статті "Обережно, ціни підвищуються" >>>
Обговоріть тему підвищення вартості проїзду у Києві на форумі >>>
Досьє на Олександра Турчинова >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини