RU

Кабмін хоче відстрочити оплату за ще невикористаний російський газ

24.11.2008, 16:10

Уряд хотів би отримати відстрочку на декілька місяців щодо оплати російського газу, який ще не використовується українськими споживачами. Про це заявила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні під час наради з питань формування резерву енергетичного вугілля і розрахунків щодо нього.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю.Тимошенко наголосила, що всі поточні розрахунки за спожитий газ в Україні здійснюються вчасно. Прем'єр зазначила, що раніше Росія не вимагала оплати за газ, який щойно закачений в українські підземні сховища газу (ПСГ) і ще не вживається в Україні. Однак тепер перед Україною поставлено вимогу оплачувати весь газ, закачений у ПСГ. "Останні два місяці ми з'ясовуємо з Російською Федерацією, як нам сплатити той газ, який ще не споживається в країні, але закачений в газові сховища", - сказала Прем'єр. До того ж вона наголосила, що йдеться тільки про оплату за газ, закачений в українські ПСГ в жовтні.

"І навколо цього у нас сьогодні точаться дискусії, як здійснити розрахунки. Ми хотіли б, щоб на цей газ, який ще знаходиться в сховищах і не оплачений споживачами, Україні було надано невелику, буквально на декілька місяців, відстрочку щодо цього платежу, поки ми не почнемо споживати газ, закачений у газові сховища, і поки споживачі не почнуть за нього платити", - сказала Прем'єр.

Нагадаємо, 24 листопада "Газпром" повідомив, що підготував механізм судового впливу на Україну за несплату боргів за газ.

Вчора, 23 листопада, Президент РФ Дмитро Медведєв заявляв, що Росія готова у разі необхідності примусити Україну повернути борг за газ через суд. "Це будуть заходи у рамках адміністративного права, адміністративних повноважень", - пояснив він. "Це заходи, які визначив "Газпром" як постачальник і уряд РФ. Це - адміністративні заходи", - сказав глава російської держави.

Раніше Президент Російської Федерації дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав Д.Медведєв.

У свою чергу О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Тим часом Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко наполягає на тому, що "Газпрому" за постачання газу заборгувала компанія "Росукренерго", і Україна до цих боргів стосунку не має.

У свою чергу сьогодні прес-секретар Президента України Ірина Ваннікова повідомила, що глава держави хоче бачити більш активну позицію Кабінету Міністрів у газових перемовинах із Росією. "Надзвичайно актуальною на цей момент є тема формування ціни на газ. У цьому контексті Президент хоче бачити активнішу позицію уряду в перемовинах із російською стороною. Глава держави також наголошує на неприпустимості переведення газового питання з економічної площини в політичну", - сказала І.Ваннікова.

Усе про газові проблеми України>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини