RU

Кабмін готується до продовольчої кризи

29.09.2010, 11:30

Уряд України знову турбувався питанням введення квот на експорт зерна з України. Про це пише газета "Дєло".

Видання зазначає, що місяць тому чиновники обґрунтували необхідність такого обмеження низьким врожаєм 2010 року. Тепер же за допомогою квот Кабмін збирається боротися вже з проблемами майбутнього сезону. Осіння посівна повністю провалена. Тому перспективи врожаю-2011 ще більш невтішні.

Як заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров, у понеділок, 4 жовтня, уряд отримає повні дані про запаси зерна, які має Україна.

Останній офіційний прогноз врожаю зерна поточного року очікується на рівні 38,6 млн. тонн. З них станом на 27 вересня сільгоспвиробники зібрали 34,1 млн. тонн. Цього досить, щоб забезпечити функціонування продовольчого ринку до врожаю-2011. Однак саме з останнім пов'язані тривоги чиновників: темпи озимої посівної кампанії істотно відстають від торішніх.

Зараз в українських портах стоїть близько 20 завантажених зерном кораблів, які не можуть покинути країну через негласне обмеження експорту. "Станом на 14 вересня в дев'яти портових терміналах перебувало 17 суден, завантажених різними зерновими вантажами вагою понад 200 тис. тонн", - повідомила прес-служба Української аграрної конфедерації. За неофіційною інформацією, відтоді покинути Україну змогла тільки одна з них - компанії "Нібулон", та й то під час залучення підтримки ЄБРР, з яким компанія співпрацює. Інших партій трейдер не формували, тому до введення обмежень як мінімум готові.

Станом на 21 вересня Україна експортувала 3 млн. тонн зернових культур.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини