RU

Кабмін готує масштабну легалізацію зарплат "у конвертах"

15.02.2011, 17:30
Кабмін готує масштабну легалізацію зарплат
f09ba13ad34125c116ca3a3b60014b53.jpg

Кабмін готує масштабну легалізацію зарплат "у конвертах"
Кабінет Міністрів України на початку березня внесе у Верховну Раду законопроект, який дасть змогу почати масштабну легалізацію тіньової зайнятості і заробітних плат. Про це на засіданні Національної трьохсторонньої соціально-економічної ради (в складі представників профспілок, роботодавців і уряду) заявив Віце-прем'єр-міністр-Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

Як повідомляє прес-служба уряду, С.Тігіпко зазначив, що робочі групи вже закінчують вивчення міжнародного досвіду детенізації зарплат і прихованої зайнятості. "Ми дивимося на країни з перехідною економікою: Польщу, Чехію, Болгарію. Вони досить жорстко борються із зарплатами у конвертах. Серед заходів, що впроваджуються, - посилення відповідальності роботодавців, впровадження індикативних заробітних плат тощо. Це ефективні кроки", - зазначив С.Тігіпко.

Віце-прем'єр вважає, що тіньові зарплати і нелегальна зайнятість є однією з причин дефіциту Пенсійного фонду. "У нас сьогодні в бюджетній сфері і державному секторі середня зарплата 2,4 тис. грн., а в приватному секторі - 1,8 тис. грн. Якщо ліквідувати хоч би цю різницю, ми отримаємо майже 20 млрд. грн. додаткових внесків до Пенсійного фонду", - сказав С.Тігіпко.

На думку члена уряду, процес легалізації заробітних плат повинен йти паралельно з пенсійною реформою і стимулюванням зростання економіки.

За оцінками Федерації роботодавців України, поза офіційним обліком зайнятості в Україні працює близько 5 млн. громадян. "Сьогодні близько 120 тисяч керівників малих і середніх підприємств встановили собі розмір заробітної плати на рівні мінімальної. Ті роботодавці, які працюють "в білу", неконкурентоздатні на фоні "тіньових" підприємців", - зазначив перший заступник голови Загального представницького органу сторін роботодавців на національному рівні, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошніченко.

За його словами, роботодавці готові підтримати заходи уряду з легалізації заробітних плат і вважають за необхідне паралельне реформування системи оплати праці і структури сплати соціальних внесків працівниками і підприємствами.

Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини