RU

Кабмін чекає зменшення врожаю зернових у зв'язку зі стихією

30.07.2008, 13:50

Кабінет Міністрів України у зв'язку зі стихійним лихом в західних областях чекає зменшення врожаю зернових, як в кількісному плані, так і в якісному. Про це сьогодні повідомив журналістам Міністр аграрної політики України Юрій Мельник.

"У нас втрат можна чекати лише на західних областях, де на сьогодні є збитки від стихії", - сказав Ю. Мельник, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Міністр зауважив, що на сьогодні за даними сільськогосподарських управлінь потерпілих областей втрати врожаю зернових становитимуть 62 500 га земель під зерновими, що постраждали під час стихії.

"При цьому сума збитків заздалегідь оцінюється у близько 300 млн. Це все підлягає уточненню тому, що десь ще не зійшла вода, десь замулено. Комісії вже працюють, ми готуємо проект постанови про надання допомоги, у тому числі за рахунок резервного фонду бюджету та за допомогою інших механізмів", - наголосив Ю. Мельник.

Міністр зазначив, що така допомога полягатиме в насінні, ветеринарних препаратах, дезинфікуючих засобах, роботі з банками щодо кредитування з метою збільшення грошової допомоги потерпілим областям.

Крім того, Ю. Мельник зауважив, що прогнозована цифра врожаю зернових у 2008 році становить 43 млн. тонн, і корегування можуть бути лише з урахуванням втрати урожаю в потерпілих від стихії областях України. "Буде частковий збір врожаю на площах, які не повністю знищено. Ще будуть втрати не лише з погляду фізики, але і з погляду економіки, тому що якість зерна буде зовсім іншою, і це будуть зовсім інші гроші", - зазначив Ю. Мельник.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що, незважаючи на стихію, в Україні простежуються дуже оптимістичні тенденції зі збору врожаю зернових.

Досьє на Юрія Мельника >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини