RU

Компанії українців на Кіпрі мають обкладатися податками, - посол

03.07.2012, 14:14
Компанії українців на Кіпрі мають обкладатися податками, - посол - Фото
8cafddfc0d535d47ab12f593c43dfc37.jpg
Посол Кіпру в Україні Евагорас Вріонідес вважає, що переговори по денонсації угоди про уникнення подвійного оподаткування затягуються через українську сторону. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції.

"Дуже часто з публікацій в ЗМІ створюється враження, що нібито Кіпр не хоче підписувати цю угоду. Останнє засідання з цього питання відбулося в Україні в листопаді 2010 року, а наступне мало відбутися через три місяці. Треба сказати, що у нас було дві спроби її організувати. Були спроби провести переговори, але кожен раз вони відкладалися на потім. Тому я не згоден, що м'яч зараз на полі Кіпру. Ми чекаємо відповідь української сторони", - зазначив Вріонідес, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, останній раз спроба провести новий раунд переговорів була в квітні поточного року. "У нас ще є час, щоб ми могли зустрітися, обговорити це питання і остаточно узгодити текст нової угоди про подвійне оподаткування", - підкреслив посол.

Він також зазначив, що зараз не йдеться про конкретні умови угоди, сторонам потрібно, принаймні, зустрітися і намітити подальшу роботу. "Головною темою угоди є ставки дивідендів і податків. З української і кіпрської сторони необхідно узгодити, якими будуть ці ставки. Сьогодні вони на нульовому рівні. Це означає, що українці можуть створювати підприємства на Кіпрі, робити відповідні платежі, при цьому ці платежі не будуть обкладатися податками. Зараз в уряді Кіпру і серед опозиції звучать позиції, що це неправильно, що діяльність таких підприємств повинна обкладатися податком", - пояснив він.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 10549 про денонсацію Угоди між урядом СРСР і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна від 29 жовтня 1982 року, який робив кіпрську юрисдикцію привабливою для "оптимізації" податків.

Раніше Конституційний суд України визнав неконституційним закон про внесення змін до регламенту парламенту, згідно з якими народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів не має наміру в односторонньому порядку денонсувати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування.

Як відомо, найбільшим інвестором в українську економіку є Кіпр, однак потім ці кошти йдуть назад.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини