RU

Кінах вважає злочином приватизацію ОПЗ під час кризи

17.07.2009, 11:16

Приватизовувати Одеський припортовий завод під час світової економічної кризи і на початку президентської виборчої кампанії недопустимо. Так вважає Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), народний депутат України Анатолій Кінах.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі УСПП, А.Кінах вказав, що для приватизації заводу немає невдалішого моменту. "Основні фонди безпрецедентно знецінюються, вкрай несприятлива кон'юнктура на світовому ринку. Вартість підприємства останнім часом скоротилася в кілька разів, в тому числі через подорожчання природного газу, який становить майже 80% витрат підприємства", - вказує політик.

А.Кінах впевнений, що Україна отримає за ОПЗ найменшу з можливих ціну, втратить потужне виробництво і свої інтереси на зовнішньому ринку. "Одеський припортовий завод - один з трьох світових центрів виробництва аміаку і мінеральних добрив. Він здатний самостійно впливати на світові ціни на міндобрива, а його втрата - антидержавний крок", - вважає народний депутат.

Вагомою перешкодою для продажу ОПЗ А.Кінах називає також відсутність програми приватизації на 2009 рік. "Згідно із законодавством, приватизація стратегічних підприємств в Україні може відбуватися тільки згідно із державною програмою, яка в цьому році не була прийнята", - наголосив А.Кінах.

Голову УСПП також непокоїть спрямування коштів від приватизації. "Кошти потрібні уряду для продовження політики проїдання, для латання "дір" у бюджеті, які утворилися від непрофесійного управління і безмежного популізму", - вказує він.

А.Кінах наголосив, що промисловці і підприємці рішуче виступають проти спроб приватизації стратегічних підприємств під час кризи. "Ми звертаємося до уряду з наполегливою вимогою створити належні умови для діяльності промислових підприємств замість того, щоб розпродувати державне майно", - сказав президент УСПП.

Нагадаємо, Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу 99,567% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод".

Одеський припортовий завод: довідка і добірка новин>>>

Анатолій Кінах: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини