Кінах вважає держборг України загрозливим

21.09.2010, 14:55

Консолідований державний борг України до кінця року може становити 40% валового внутрішнього продукту (ВПП), що буде представляти загрозу для національної фінансової безпеки держави. Про це заявив сьогодні на брифінгу президент Українського союзу промислов

Консолідований державний борг України до кінця року може становити 40% валового внутрішнього продукту (ВПП), що буде представляти загрозу для національної фінансової безпеки держави. Про це заявив сьогодні на брифінгу президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

"За нашими прогнозами, а вони збігаються з розрахунками Всесвітнього банку, експертів Міжнародного валютного фонду, консолідований державний борг - сума зовнішнього, внутрішнього і гарантованого боргу - може сягнути 40% ВВП. А це на законодавчому рівні межа, яку не можна переступати, оскільки починають зачіпатися питання національної фінансової безпеки", - зазначив А.Кінах, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Водночас він наголосив, що пік з заборгованості припадає на 2012-2013 роки. "Якщо за цей час не будуть зроблені сильні кроки з системного реформування, то у нас будуть серйозні проблеми", - наголосив А.Кінах.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд чекає збільшення сукупного державного і гарантованого державою боргу до 40-41% ВВП України на кінець 2010 року, з 32-33% на кінець 2009 року.

За даними Мінфіну, на 31 липня 2009 року державний і гарантований державою борг України зріс на 16% і становив 256 млрд. 49 млн. грн. або $33 млрд. 261 млн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени