RU

Кінах: Технічний дефолт США загрожує наслідками для України

26.07.2011, 09:57

Технічний дефолт США може негативно вплинути на економіку України, адже близько 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщені в цінних паперах уряду США, а українська економіка має рівень доларизації і залежить від кон'юнктури на зовнішніх ринках. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах в ефірі 5 каналу.

"Безумовно - ризики є і для України. По-перше, близько 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщені в цінних паперах уряду США, високий рівень доларизації нашої економіки, високий рівень залежності від зовнішньоекономічної політичної кон'юнктури - 50% ВВП формують експортери хімії, металургії, сировинної продукції. Тобто ризики дуже серйозні і, безумовно, ми повинні їх врахувати і робити все, щоб мінімізувати ці наслідки для української економіки", - сказав Кінах.

"У той же час, я б не поглиблював катастрофічні очікування, так як висновкам міжнародних експертів, включаючи експертів Сполучених штатів Америки - буде знайдено рішення. Я впевнений, президент Обама, конгрес і сенат США знайдуть рішення з тим, щоб не допустити в тому числі технічного дефолту США", - додав він.

Крім цього Кінах зазначив, що негативно вплинути на ситуацію в Україні може величезний зовнішній борг, тому уряд повинен мати чітку програму роботи з державним боргом і внести до Верховної Ради відповідний законопроект.

"Необхідно мати чітку програму, починаючи із внесення до Верховної Ради України законопроекту про державний борг з тим, щоб не було спокуси постійно збільшувати або зменшувати дефіцит бюджету, вирішувати якісь питання в зв'язку із невдалою економічною політикою", - зазначив Кінах.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини