RU

JTI Україна програла суд АМКУ. Компанія заплатить майже 1 млрд грн штрафу

13.08.2020, 18:27
JTI Україна програла суд АМКУ. Компанія заплатить майже 1 млрд грн штрафу - Фото
Фото - JTI Україна

JTI Україна програла суд у спорі з Антимонопольним комітетом у справі про порушення конкурентного законодавства і багатомільйонного штрафу. Про це LIGA.net  повідомили в прес-службі компанії.

Згідно з повідомленням, 13 серпня 2020 року Господарський суд Києва відмовив компаніям - ПАТ Джей Ті Інтернешнл Україна і ПрАТ Джей Ті Інтернешнл Компані Україна - в задоволенні позову на рішення АМКУ про стягнення з них штрафу в 923 млн грн.

"Ми вважаємо рішення суду таким же необґрунтованим, як і рішення АМКУ, оскільки ми не є учасником будь-яких узгоджених антиконкурентних дій. Ми працюємо з великим дистриб'ютором тютюнових виробів, консолідація ринкової частки яким була схвалена самим Антимонопольним комітетом ще 10 років тому", - заявляють у JTI.

Компанія має намір оскаржити рішення Госпсуду Києва в Північному Апеляційному господарському суді.

При цьому JTI Україна сплатить штрафи, встановлені АМКУ, щоб уникнути нарахування пені за їх несплату (близько 14 млн грн на день).

Згідно з рішенням АМКУ JTI Україна має сплатити 923 млн грн штрафу, з яких ПАТ Джей Ті Інтернешнл Україна - 434 млн грн і ПрАТ Джей Ті Інтернешнл Компані Україна - 489 млн грн.

  • Аналогічні суди вже програли три конкурента JTI Україна. Філіп Морріс Україна  має намір сплатити штраф  у розмірі 1,19 млрд грн. Імперіал Тобакко Україна вже його  сплатила, а компанія Бритіш Американ Тобакко про плани погашення штрафу поки  не заявляла. При цьому всі виробники сигарет мають намір оскаржувати рішення суду першої інстанції в апеляційному суді або міжнародному арбітражі.
  • У жовтні 2019-го АМКУ наклав штраф у розмірі 6,5 млрд грн на тютюнового дистриб'ютора "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників сигарет за змову, в результаті якої "Тедіс" монополізував ринок дистрибуції тютюновий виробів.
  • Найбільший тютюновий дистриб'ютор Тедіс Україна, що також обвинувачується АМКУ в порушенні конкуренції, раніше заявив про спроби блокування рахунків у рамках примусового стягнення штрафу, згідно з рішенням АМКУ.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини