RU

JPMorgan може включити Україну до впливового індексу держоблігацій

09.04.2021, 13:37
JPMorgan може включити Україну до впливового індексу держоблігацій - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Великий інвестиційний банк JPMorgan вніс Україну до списку Index Watch Positive. Це передбачає можливість включення українських облігацій до впливового індексу J.P. Morgan Government Bond Index – Emerging Markets (GBI-EM), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Включити Україну до індексу можуть вже через півроку. Для цього необхідне поліпшення ліквідності облігацій і більш вільний доступ інвесторів до ринку ОВДП. Саме доступність ринку вважається головним критерієм для включення до індексу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Частка українських ОВДП в найпопулярнішій версії індексу (GBI-EM Global Diversified) може скласти близько 0,12% від всіх облігацій.

Поки до індексу можуть внести тільки один випуск високоприбуткових ОВДП на суму 41,08 млрд грн з погашенням в лютому 2025-го. Також розглядають можливість включення України до більш профільних індексів. Зокрема, частка українських цінних паперів в індексі JESG GBI-EM може скласти 0,12%, в GBI-EM Div – 0,22%, а в GBI-AGG Div. – 0,02%.

До індексу можуть включити і єгипетські цінні папери. Їхня частка в популярному індексі GBI-EM GD може скласти 1,8%.

Уповноважений Кабміну з питань держборгу Юрій Буца заявляв в інтерв'ю агентству, що входження до індексів GBI-EM може збільшити до кількох сот мільйонів доларів попит від індексних фондів.

Державні облігації – Індекс ринків, що розвиваються (GBI-EM) – перший глобальний індекс ринків, що розвиваються, запущений у 2005 році. Він використовується інвесторами для відстеження показників облігацій країн, що розвиваються, в місцевій валюті з метою інвестування. Найпопулярніша версія індексу GBI-EM Global Diversified охоплює 16 країн: Бразилія, Чилі, Колумбія, Перу, Китай, Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Таїланд, Мексика, Нігерія, Польща, Румунія, Росія, Південна Африка, Туреччина.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини