RU

JP Morgan оголосив про початок нового суперциклу зростання на сировинному ринку

12.02.2021, 15:05
JP Morgan оголосив про початок нового суперциклу зростання на сировинному ринку - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

У зв'язку з різким зростанням цін на сільськогосподарську продукцію, цінами на метали і цінами на нафту, які злетіли набагато вище 50 доларів за барель, JPMorgan Chase вважає, що на ринку сировинних товарів почався новий суперцикл зростання багаторічних прибутків. Про це пише Bloomberg.

За словами аналітиків JPMorgan, довгостроковий бум у сировинному комплексі стає можливим, оскільки Волл-стріт робить ставку на сильне відновлення економіки після пандемії і геджування від інфляції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За словами банку, ціни можуть також підскочити як "непередбачений наслідок" боротьби зі зміною клімату, який загрожує обмежити постачання нафти і одночасно підвищити попит на метали, необхідні для створення інфраструктури поновлюваних джерел енергії, акумуляторів і електромобілів.

За останні 100 років сировинні товари побачили чотири суперцикли, причому пік останнього прийшовся на 2008 рік після 12 років зростання.

У банку відзначають, що ставки гедж-фондів на сировинні товари досягли найвищого рівня за десятиліття, що представляє собою різкий поворот проти минулого року, коли нафта вперше впала нижче нуля, а фермери демпінгували продукти на тлі розірваних ланцюжків постачання і різкого падіння попиту .

Згідно з розрахунками Deutsche Industriebank (IKB), світові ціни на сировину в січні 2021 року зросли приблизно на 10,5 відсотків. У дефіциті напівпровідники, сталь, мідь і перевалочні потужності: всюди компанії стикаються зі зростанням цін на попередні продукти та послуги, які до пандемії були в профіциті.

  • Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світової економіки в 2021 році на рівні 5,5%, що вище за жовтневий прогноз. Аналітики МВФ відзначають, що темпи економічного відновлення в різних державах будуть відрізнятися один від одного залежно від ряду факторів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини