RU

Жодної поставки озброєнь до Росії з 2014 року: Укроборонпром спростовує дані SIPRI

16.03.2021, 18:12
Жодної поставки озброєнь до Росії з 2014 року: Укроборонпром спростовує дані SIPRI - Фото
Фото: пресслужба Укроборонпрому

Жодне підприємство оборонного концерну Укроборонпром з кінця серпня 2014 року не укладало експортних контрактів і не відправляло жодної одиниці озброєння до Росії. Про це йдеться в офіційній заяві концерну.

Укроборонпром виступив із заявою після публікації звіту Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), де зазначено, що Росія увійшла в трійку найбільших імпортерів українського озброєння в період 2016-2020 років.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У концерні нагадують, що Рада національної безпеки й оборони (РНБО) ухвалила рішення припинити постачання озброєння і товарів подвійного призначення до Росії 27 серпня 2014 року. Рішення введено в дію указом Президента України.

"Як постійний представник Концерну у складі Міжвідомчої комісії з військово-технічного співробітництва (МКВТС), утвореної за рішенням РНБО, стверджую, що з кінця серпня 2014 року Комісія жодного разу не погоджувала жодних контрактів на поставку ОВТ на територію Російської Федерації. Крім того, відповідне рішення РНБО є обов’язковим для виконання усіма органами виконавчої влади", – прокоментував заступник генерального директора з управління активами Укроборонпрому Мустафа Найєм.

У концерні підкреслили, що продукція підприємств Укроборонпрому становить лише частину загального експорту озброєнь України.

"SIPRI надає дані, аналіз і рекомендації, засновані на відкритих джерелах. Однак на підставі яких саме відкритих джерел інформації були сформовані показники SIPRI як щодо номенклатури експортованих товарів, так і щодо визначення обсягу їх вартості, а також яка методика лежить в основі цих розрахунків – інформація відсутня", – звертають увагу в Укроборонпромі.

Міжвідомча комісія з військово-технічного співробітництва (МКВТС) – ключовий орган державного регулювання в сфері міжнародного військово-технічного співробітництва та експортного контролю

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини