RU

Із серпня зросте тариф Укренерго на передачу електроенергії

13.07.2020, 09:39
Із серпня зросте тариф Укренерго на передачу електроенергії - Фото
Фото: depositphotos.com

З 1 серпня 2020 року тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії збільшиться на 54,6% - з 155,4 грн/Мвт-год до 240,23 грн/Мвт-год (без ПДВ). Таке рішення Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла на засіданні в суботу, 11 липня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Мета рішення - забезпечити наявність коштів у компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел (через ДП "Гарантований покупець").

При цьому проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн/Мвт-год, а початкова пропозиція НЕК була довести тариф до 604,51 грн/МВт-год.

Зазначається, що можливість знизити тариф з'явилася завдяки планам НЕК взяти кредитні кошти міжнародних фінансових організацій (МФО), що дозволить знизити одномоментне навантаження на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного між урядом України і "зеленими" меморандумом.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У той же час на прохання представників бізнесу та народних депутатів комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу. Після проведеного в перерві засідання наради глава регулятора Валерій Тарасюк повідомив, що Укренерго проведе додаткові переговори з МФО з метою збільшення обсягу залучених кредитних коштів.

За словами голови НЕК Володимира Кудрицького, банки будуть готові обговорювати перегляд параметрів фінансування за умови прийняття Верховною Радою законопроектів, які дозволять збалансувати ситуацію на ринку, та зміни Кабінетом міністрів моделі покладання спеціальних зобов'язань.

Укренерго планувало отримати у ЄБРР 128 млн євро (3,8 млрд грн), у ЄІБ - 92 млн (2,8 млрд грн). На погашення боргів перед зеленою генерацією також будуть спрямовані кошти, отримані від продажу міждержавних перетинів розміром 1,4 млрд грн.

Читайте також: Королі "зеленого" тарифу. Топ-10 інвесторів, які розділили 14 млрд. Рейтинг

Читайте також: Запуск "зелених" аукціонів відклали - винен коронавірус. І це не жарт. Що сталося?

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини