RU

"Історичний день". Зеленський передав у власність громадам 2 млн га землі

15.10.2020, 18:06
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Президент  Володимир Зеленський підписав указ №449/2020 "Про прискорення реформ у сфері земельних відносин", що передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Підписання указу завершить реформу децентралізації, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Сьогодні – дійсно історичний день. Ми повертаємо землю людям. З центру – на місця. Це логічно і справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності... Це важливо для завершення децентралізації. Адже саме громади краще знають, як організувати своє життя"– сказав Володимир Зеленський.

Згідно з указом, 26 жовтня всі новостворені громади отримають землі в комунальну власність і зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.

Як результат, місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі.


Після передачі земель об'єднаним територіальним громадам у держави залишиться 750 000 га на акті постійного користування (землі Академії наук, Мінборони тощо), котрі зараз проходять інвентаризацію та їм присвоюють кадастрові номери з метою не допустити виведення в приватну власність.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини