RU

"Історичне рішення". НКРЕКП вперше схвалила RAB-тарифи для обленерго

30.10.2020, 18:27
Фото: depositphotos.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), вперше затвердила тарифи на послуги з розподілу електроенергії із застосуванням стимулюючого регулювання (RAB-тарифи) для ВАТ "Тернопільобленерго", ПрАТ "Рівнеобленерго" і ПрАТ "Кіровоградобленерго" на 2021 рік. Про це повідомляється на сайті НКРЕКП.

Рішення було прийнято з урахуванням затвердженої 26 серпня нової методики. Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк назвав це рішення "історичним".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Згідно з новою методикою, ставка прибутковості на "нову" базу активів становить 16,74%, ставка прибутковості на "стару" базу активів – 3%, обов'язкове реінвестування в будівництво і модернізацію мереж операторів систем розподілу 50% коштів, які є доходами на "стару "базу активів.

Тариф для Тернопільобленерго схвалено на рівні 177,11 грн/МВт для першого класу і 1269,57 грн/МВт для другого класу напруги.

Тариф Кіровоградобленерго складе для першого класу напруги 247,81 грн/МВт, для другого – 1236,38 грн/МВт.

Тариф Рівнеобленерго складе для першого класу напруги 167,5 грн/МВт, для другого класу – 989,81 грн/МВт.

"Це рішення, серед іншого, призведе до масштабного будівництва, реконструкції електричних мереж і підстанцій, що сприятиме здешевленню і скороченню терміну приєднання до електричних мереж нових споживачів, а також підвищення якості послуги з розподілу електроенергії існуючим споживачам і зниження величини витрат електричної енергії в мережах", – прокоментували рішення в НКРЕКП.

Стимулююче регулювання – система тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Її мета – залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж і стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній.

  • 15 жовтня в НКРЕКП заявляли, що тарифи на розподіл електроенергії можуть вирости на 25% в результаті введення стимулюючого тарифоутворення для обленерго (RAB-тарифи). Але побутовий споживач нібито не відчує цього підвищення.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини