RU

Інвестори в "зелену" енергетику пригрозили Україні арбітражами

06.10.2020, 16:05
Інвестори в
Фото - pixabay.com

Кабінет міністрів порушує меморандум про взаєморозуміння з асоціаціями поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), який передбачав зниження "зеленого" тарифу і відновлення повних платежів бізнесу за вироблену електроенергію. Про це йдеться в листі Європейсько-українського енергетичного агентства і Української вітроенергетичної асоціації до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

В асоціаціях нагадали, що в рамках підписаного в червні меморандуму Кабмін пообіцяв відновити повну оплату за електроенергію перед "зеленими" електростанціями вже з серпня 2020 року. Натомість бізнес погодився на зниження "зеленого" тарифу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Але замість цього ДП продовжує генерувати борги, незважаючи на 100% оплату "зеленого" тарифу за серпень. За оцінкою асоціацій, "рівень платежів за постачання електроенергії в вересні складає всього 27%". І до кінця року, як зазначено в документі, середній рівень оплати за електроенергію може піднятися лише до 56%, внаслідок чого борг держави перед ВДЕ збільшиться на 9,8 млрд грн.

Станом на 2 жовтня борг "Гарантованого покупця" (купує всю вироблену електроенергію ВДЕ в країні) досяг 22,4 млрд грн. 40% з цієї суми уряд зобов'язався погасити вже в четвертому кварталі 2020-го, тоді як інша частина боргу повинна була рівномірно розподілитися кожним із чотирьох кварталів 2021, зазначено в листі.

"На сьогоднішній день ми не проінформовані щодо твердих рішень вашого уряду щодо забезпечення джерел цих виплат... Якщо платіжна дисципліна ДП Гарантованого покупця не буде відновлена ​​найближчим часом... станеться ряд негативних наслідків, включаючи кредитні дефолти виробників електроенергії з ВДЕ та ймовірні ініціації арбітражних позовів проти України", – йдеться в листі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: тільки важливе

Всього одержувачами листів вказані шість осіб, включаючи заступника голови Офісу президента Андрія Єрмака, міністрів енергетики і фінансів Ольгу Буславець і Сергія Марченка, а також главу комітету Верховної Ради з енергетики і ЖКГ Андрія Геруса.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – тільки головне у вашій пошті

  • 18 вересня Антикризовий енергетичний штаб при Кабінеті міністрів вирішив погасити борг Гарантованого покупця за "зеленим" тарифом за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • За прогнозами Гарантованого покупця, до кінця 2020 року дефіцит коштів держкомпанії для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго, яка повинна покривати за рахунок тарифу на передачу електроенергії дефіцит коштів "Гарантованого покупця".
  • 17 вересня Верховна Рада провалила законопроект №3960 "Про внесення зміни до статті 6 Закону України" Про Державний бюджет України на 2020 рік ". Документ, зокрема, дозволяв Кабінету міністрів дати держгарантію для отримання Укренерго кредитів у ЄБРР і Європейського інвестиційного банку. За рахунок залучених грошей держкомпанія планувала погасити свої борги перед Гарантованим покупцем.
  • 3 серпня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) знизила з 1 серпня 2020 року ставки "зеленого" тарифу на електроенергію. Зниження тарифів передбачене законом 810-IX від 21 липня 2020 року.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини