RU

Інвестиційні няні від Зеленського. Рада прийняла закон про підтримку інвесторів

17.12.2020, 13:22
Інвестиційні няні від Зеленського. Рада прийняла закон про підтримку інвесторів - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Народні депутати прийняли в другому читанні законопроєкт т №3760 про держпідтримку проєктів з великими інвестиціями, відомий як законопроєкт про інвестиційні няні, поданий до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським.

"За" проголосували 252 народних депутати.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Парламент також підтримав п'ять поправок до документа, які схвалив профільний комітет.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт розроблений з метою: стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів, підвищення інвестиційної привабливості країни і зростання конкурентоспроможності економіки через введення державної підтримки великих інвестиційних проєктів.

У тексті документа перераховані вимоги, необхідні для отримання інвестпроєктами держпідтримки.

Законопроєкт визначає організаційні, правові та фінансові основи державної підтримки інвестпроєктів зі значними інвестиціями – розмір інвестицій в проєкт повинен становити не менше 30 млн євро; має забезпечуватися створення не менше 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж в регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Обсяг держпідтримки не може бути більше 30% від суми інвестицій в проєкт, а термін реалізації підтримуваного проєкту – до 5 років.

Також документ передбачає низку пільг для інвесторів і закріплює статус держустанови, до складу якої входять інвестиційні менеджери.

За словами авторів закону, це дає гарантію кожному конкретному проєкту інвестора, що у них є не тільки податкові пільги, а й десятирічна перспектива і гарантія стабільності.

"Під дію закону не потраплять компанії, що мають заборгованість зі сплати обов'язкових платежів на суму понад 10 мінімальних зарплат", – наголошується в законопроєкті.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини