RU

Інвестиційна привабливість України падає. Що заважає інвесторам – опитування

09.11.2020, 15:52
Інвестиційна привабливість України падає. Що заважає інвесторам – опитування - Фото
Ілюстративне фото (Фото: pixabay.com)

48% закордонних інвесторів вважають, що інвестиційна привабливість України погіршується, 42% не бачать змін і лише 9% помітили поліпшення. Такі результати показало опитування закордонних інвесторів, проведене компанією Dragon Capital, Європейською Бізнес Асоціацією та Центром економічної стратегії, повідомляє пресслужба Dragon Capital.

Головною перешкодою для інвестування в Україну вперше було визнано недовіру до судової системи. Корупція, лідер минулих років, вперше за п'ять років посіла друге місце. Монополізація ринків і захоплення влади олігархами посіли третє місце в антирейтингу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Максимально позитивно на інвестиційні бізнес-рішення вплинули б ефективна боротьба з корупцією, перезапуск судової системи і призначення на ключові посади реформаторів з високою репутацією. Такої ж думки дотримуються і українські бізнесмени, заявила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

"Дії, які останнім часом відбуваються в країні, наприклад, навколо Конституційного суду, точно не додають привабливості нам, як країні і можуть викликати питання у міжнародних партнерів, чи дійсно ми надійний партнер для співпраці. Цей інцидент схвилював спільноту", –  заявила Анна Дерев'янко.

Введення повторного жорсткого карантину помірно вплине на плани інвесторів. 47,3% стратегічних інвесторів не збираються змінювати своїх планів в разі локдауна. 14,6% скоротять інвестиції, а 12,7% припинять інвестувати в Україну.

Опитування проводилося ЄБА та інвестиційною компанією Dragon Capital за аналітичної підтримки Центру економічної стратегії 26-30 жовтня 2020 року. В опитуванні брало участь 117 респондентів, в тому числі портфельні та стратегічні інвестори, які інвестують і планують інвестувати в Україну. Опитування проводилося методом онлайн-інтерв'ю.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини