RU

Інтерпайп Пінчука просить Зеленського розібратися з ситуацією на енергоринку

04.05.2020, 18:44
Інтерпайп Пінчука просить Зеленського розібратися з ситуацією на енергоринку - Фото
Фото: прес-служба Інтерпайп

Кабінет міністрів і Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) системно приймають рішення, спрямовані на подорожчання електроенергії для промислових споживачів. Про це йдеться у відкритому листі компанії Інтрпайп до президента Володимира Зеленського, якого просять розібратися з ситуацією на енергоринку.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У листі перераховують рішення Кабміну і НКРЕКП, які "переписують правила роботи енергоринку" під приватного монополіста:

1) на початку березня НКРЕКП додала одну годину пікового тарифу, тобто, скоротила кількість нічних годин із дев'яти до восьми;

2) в кінці березня Енергоатом в односторонньому порядку обмежив відпуск елетроенергії, що продається за PSO-зобов'язаннями на адресу держпідприємства Гарантований покупець, і почав продаж на ринку на добу вперед (РДН) за максимальною ціною "прайс-кепа";

3) на початку квітня НКРЕКП повністю заборонила імпорт е/енергії, незважаючи на те, що частка імпорту в загальному балансі споживання електроенергії становила менше 1%, а тому не становила загрози для вітчизняної енергетики;

4) в середині квітня Укренерго обмежило базове навантаження атомних електростанцій (АЕС) на користь виробництва дорожчої електроенергії на вітрових, сонячних і теплових електростанціях (ВЕС, СЕС і ТЕС). В результаті були зупинені 17% потужностей Енергоатому. Замість дешевої атомної енергії споживачі повинні були платити за дорогу "зелену", відзначають в Інтерпайпі;

5) наприкінці квітня початку травня, за рішенням Кабміну, Енергоатом повинен повністю зупинити три атомні блоки (№6 і №2 Запорізької АЕС і №3 Рівненської АЕС) загальною потужністю 3000 МВт/год, а також зменшити виробництво електроенергії ще на п'яти блоках.

"Останнє рішення Кабміну дозволяє припустити, що з травня на енергетичному ринку почнеться безконтрольне і необґрунтоване зростання цін на електроенергію", - вважають в Інтерпайпі.

У компанії відзначають, що споживання енергоносіїв у світі і в Україні істотно скорочується, ціни на нафту, газ і вугілля падають, при цьому в Україні тарифи зростають. За даними ДП "Оператор Енергоринку", і вартість електроенергії в Україні майже в два рази вища за тарифи, що діють у Польщі, Угорщині, Румунії, Словаччині, уточнюють в Інтерпайпі.

За словами директора з економіки та фінансів Інтерпайп Дениса Морозова, в останні дні квітня тарифи виросли на рекордні 38%.

"Що свідчить про системні дії уряду, спрямовані на свідоме підвищення вартості електроенергії в інтересах приватного монополіста (швидше за все  йдеться про ДТЕК, - ред.), а не для підтримки всієї української промисловості", - підкреслив Морозов.

Він також додав, що зростання тарифів на електроенергію відбирає у промисловості засоби для зарплат та інвестицій.

"Ми будемо змушені скорочувати людей і закривати цехи. Це призведе до різкого зниження податкових відрахувань і ліквідації робочих місць і, як наслідок, викличе соціальну напругу в регіоні", - зазначив Морозов.

Читайте також: Переговори бізнесу і влади щодо "зеленого" тарифу зайшли в глухий кут. Що далі: дефолт або суд

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Інтерпайп - українська промислова компанія, виробник безшовних труб і залізничних коліс. Продукція компанії постачається більш ніж у 80 країн світу. Представництва компанії знаходяться в країнах СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2019 компанія реалізувала 798 000 т готової продукції. Продажі продуктів для залізниці здійснюються під брендом KLW. У Інтерпайп працюють 11 000 співробітників. У 2019 компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 3,25 млрд грн.
З 1997 року посаду президента Інтерпайпу займає один із засновників компанії Віктор Пінчук.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини