RU

Іноземці збільшили частку держборгу України до 100 млрд грн

18.02.2021, 14:07
Іноземці збільшили частку держборгу України до 100 млрд грн - Фото
Богдан Данилишин (Фото: Юлія Березовська/пресцентр НБУ)

Обсяг облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у власності нерезидентів вперше з червня 2020 року перевищив 100 млрд грн. Про це повідомив глава Ради Національного банку Богдан Данилишин на своїй Facebook сторінці.

Водночас, обсяг ОВДП в портфелі НБУ з початку року скоротився на 2,5 млрд грн до 322,1 млрд грн, додав Данилишин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Із початку 2021 року міністерство фінансів розмістило ОВДП на 48,8 млрд грн, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року і становить 11% від річного плану розміщення державних цінних паперів на внутрішньому ринку.

Вартість державних позик у гривні продовжує зростати і за результатами двох аукціонів лютого склала 11,72%, що перевищує показник січня (11,29%), і лютого 2020 роки (9,79%).

"Це свідчить про слабкість монетарної трансмісії в сегменті державних цінних паперів, що визначається низькою глибиною внутрішнього ринку, яка в свою чергу, збільшує ризики інвестування в ці фінансові інструменти і вимагає більш високої прибутковості", – пояснив глава Ради НБУ.

За його словами, відсутність дієвих кроків щодо вдосконалення вторинного ринку державних цінних паперів посилює ризик "фіскального витіснення" і матиме негативні наслідки для кредитування реальної економіки.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини