RU

Іноземні інвестори виводять гроші з України. Приплив інвестицій зупинився – Рада НБУ

13.01.2021, 14:03
Іноземні інвестори виводять гроші з України. Приплив інвестицій зупинився – Рада НБУ - Фото
Богдан Данилишин (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Відтік прямих іноземних інвестицій з України за 11 місяців 2020 року склав $200 млн, у той час як за аналогічний період минулого року приплив іноземних інвестицій досяг $5,1 млрд, з яких $3,1 млрд – реінвестовані доходи прямого інвестора. Про це повідомив глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин на своїй Facebook сторінці.

"У 2020 році практично зупинився приплив прямих іноземних інвестицій в Україну", – констатував Данилишин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Глава Ради НБУ додав, що разом з відтоком інвестицій в боргові цінні папери уряду і корпоративного (в тому числі банківського) сектору на рівні $1,9 млрд, чистий відтік коштів з України за фінансовим рахунком за січень-листопад 2020 року склав $7,7 млрд . В той час, як за аналогічні періоди 2019 року чистий приплив коштів по фінансовому рахунку становив $ 9 млрд.

"Недостатньо швидкий прогрес в реалізації структурних реформ і невизначеність з подальшими перспективами подолання епідемії COVID-19 в Україні визначають мізерні обсяги іноземних інвестицій в економіку та не дозволяють повною мірою розкрити виробничий потенціал української економіки", – резюмував Данилишин.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини