RU

Інженер забезпечив вінтажний калькулятор 1975 року бездротовою зарядкою: фото

21.05.2021, 15:35
Інженер забезпечив вінтажний калькулятор 1975 року бездротовою зарядкою: фото - Фото
Автор: Ян Ріхтер

Інженер Ян Ріхтер розробив рішення, яке дозволяє заряджати його старий інженерний калькулятор HP-25C 1975 року випуску за допомогою бездротової технології. Докладний процес складання він описав у своєму блозі.

Старий калькулятор працював від двох нікель-кадмієвих батарей, які інженер замінив літій-полімерним акумулятором. Для цього він сам спроєктував у програмі Fusion 360 і роздрукував на 3D-принтері новий знімний корпус.

Автор: Ян Ріхтер

Крім бездротової зарядки Qi/WPC, Ян додав у новий корпус роз'єм мікро-USB на випадок, якщо бездротова зарядка буде зайнята, а калькулятор потрібно буде терміново зарядити.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Окремим викликом для інженера стала задача відображення індикатора заряду. Потрібно було придумати таке рішення, щоб воно не розряджало і без того не надто ємну батарею – йшлося про наноампер, оскільки споживана потужність усього пристрою в режимі спокою мала бути нижче 1 мкА.

Ріхтер звернув увагу, що в самому калькуляторі спочатку була закладена функція відображення заряду – коли батарейки починали сідати на екрані спалахував знак десяткового дробу. Трохи переробивши мікросхему, він використав це рішення вже для нової батареї.

Автор: Ян Ріхтер

За його словами, нових LiPo-акумуляторів ємністю 900 мАг вистачить приблизно на 10 годин безперервного використання, а в режимі, яким користується Ріхтер, заряду може вистачити і на місяць.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини